Draw by Cantera
Shipping and Returns
Shipping and Returns
Shipping cost is based on weight. Just add products to your cart and use the Shipping Calculator to see the shipping price.
We want you to be 100% satisfied with your purchase. Items can be returned or exchanged within 30 days of delivery.
More Information
More Information
| Color | Blue, Black |
|---|
Product details
Draw by Cantera are high-quality, alluring-looking rectangle frames with a stunning full-rim design. These frames feature stylish rectangle lenses in a sleek front design that has a stylized nose bridge in the center and is joined by the stylized temples on the sides that have alluring details. These frames boast alluring finishes that make them look even more appealing. These frames are designed by combining high-quality materials and feature spring hinges for a pleasant fit. Buy these glasses at the best prices with the promise of a great customer experience. These glasses will come packaged in a lovely Goggles4U case.
| SKU | 159554-c |
|---|---|
| Frame Width | 122 mm |
| Eye Height | 26 mm |
| Eye Width | 48 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 130 mm |
| Size | Xtra Small (< 125 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Combination |
There are no question found.



















Rating & Review
There are no reviews yet.